Vés al contingut

Marià Cortés – Lluitador greco romana – 1960’s

  Marià Cortés lluitador del CGB i pes gall de greco romana Campió Nacional de la seva especialitat als anys 60's.

  Marià Cortés lluitador del CGB i pes gall de greco-romana. Campió Nacional molts cops, de la seva especialitat, als anys 60’s. Ell, i els seus companys: Antoni Olmo i Ramon Mentruit, vam pujar molt alt el nivell de la secció de lluita de la nostra Entitat amb un enorme palmarès d’èxits impressionants, tot el llarg de la dècada dels anys 60’s.  Ha estat un esportista exemplar representant la nostra Entitat i un company d’una gran empatia i humanitat.

  Va allargar la seva vida esportiva en competicions durant dues dècades, assolint molts premis personals i també pel Barcelonès.

  Amb la  desaparició del CGB a l’any 2004, va continuar implicant-se en la creació del nou Centre del CGRB, col·laborant molt activament en les noves activitats del Club.

   

   

  El president de lluita, Sr. Emilio López Jimeno, lliura el trofeu de Campió: a Marià Cortés al febrer de 1960 al Saló Iris de Barcelona participant també un nodrit grup de lluitadors de tots els pesos pertanyents al Barcelonès.
  El president de lluita, Sr. Emilio López Jimeno, lliura el trofeu de Campió: a Marià Cortés al febrer de 1960 al Saló Iris de Barcelona participant també un nodrit grup de lluitadors de tots els pesos pertanyents al Barcelonès.

   

  Formats:

  Aportació de...:

  Dates: ,

  Context espaial:

  Possessió/Gestió dels drets:

  Nivells educatius:

  Descriptius:

  Deixa un comentari

  L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *